Srbija končano proigrala i ostala u Svetskoj ligi!
"Plava četa" bolja od Kanade.

Povezane vesti
Nakon osam uzastopnih poraza reprezentacija Srbije je vezala dve pobede i kolo pre kraja obebedila opstanak u Svetskoj ligi.
Srbija je juče bila bolja od Ukrajine, a danas sa 3:1, po setovima 15:25, 25:22, 25:17, 25:22, savladala reprezentaciju Kanade i upisala novi trijumf u slovenačkim "Stožicama", ukupno treći u takmičenju.
Najzaslužniji za slavlje "plave čete" nakon preokreta i prvog izgubljenog seta bio je korektor naše reprezentacije Dražen Luburić koji je bio najefikasniji igrač utakmice sa 19 poena, a pratio ga je kapiten Marko Ivović sa 14 osvojenih poena.
Kod Kanađana bolji od ostalih Brodi Hofer i Isak Heslinga sa 14 poena.
Tako su izabranici selektora Georgea Krecua došli do devet bodova, četiri više od poslednjeplasirane Holandije, što znači da ćemo ih i naredne godine gledati u Svetskoj ligi.
Srbija se sada izjednačila sa Turskom na 15. mestu tabele.
U poslednjem kolu u nedelju od 20.30 sati Srbija će igrati protiv domaćina Slovenije.
0 Komentara