četvrtak 31.08.2023.
20:20

Nema pauze, već sutra sledi Italija.

EPA-EFE/LORIS CERQUIGLINI

Odbojkaši Srbije posle pobede nad Švajcarskom juče, danas su ostvarili drugu pobedu u grupi A Evropskog prvenstva. Naš tim bio je bolji od Belgije rezultatom 3:1, po setovima 25:22, 18:25, 25:20, 25:20.

Tokom celog prvog seta igrao se poen za poen, smenjivalo se vodstvo oba tima, ali je Srbija u samom finišu pri vodstvu Belgije 22:20, vezala pet poena i osvojila prvi set.

U drugom setu i jedni i drugi pravili su mini-serije, što ih je dovodilo u prednost. Pri rezultatu 9:8 za nas, Belgija je vezala pet poena i povela 13:9. Tu prednost održala je do kraja seta i stigla do izjednačenja.

Slično kao i u prethodna dva, bilo je neizvesno i u trećem setu. Srbija je sredinom deonice povela 13:10, što je ispostaviće se, bilo ključno za osvajanje seta, jer je tu prednost čuvala do kraja.

Definitivno je "plava četa" ušla u svoj ritam, pošto je i četvrti osvojila prilično lako, stekavši prednost u prvom delu seta i na kraju rutinski slavila.

Srbija je za sada maksimalna u grupi A, naredni proitivnik je Italija, već sutra od 21 sat.