Veliki povratak Kejti Ledeki - treći rezultat svih vremena pred SP

15:45
Izvor: Sportske.net, Beta

Da li je ovo nagoveštaj povratka na postolje?

EPA-EFE/Tibor Illyes

Američka plivačica Keti Ledeki, sedmostruka olimpijska šampionka i vlasnica 19 svetskih zlata, pobedila je noćas u trci na 800 metara slobodno na prvenstvu Sjedinjenih Američkih Država u Indijanapolisu, postavivši treće najbolje vreme u istoriji ove discipline.

Ova 26-godišnja plivačica slavila je vremenom od 8:07,07 minuta, što je njen najbolji rezultat nakon svetskog rekorda postavljenog na Olimpijskim igrama u Riju 2016. godine (8:04,79).

Ledeki se ovim rezultatom plasirala na plivačko Svetsko prvenstvo u Fukuoki, koje se održava od 23. do 30. jula.

"Bilo je sjajno... Zadovoljna sam ovim vremenom", rekla je Ledeki, koja je do sada osvojila 19 zlatnih medalja na svetskim prvenstvima, od čega 14 u pojedinačnim disciplinama.

Plasman na Svetsko prvenstvo na 800 metara slobodno izborila je i Džulijan Koks, koja je ostvarila lični rekord (8:20,28).

U muškoj trci na 100 metara slobodno razočarao je aktuelni olimpijski prvak Kejleb Dresel ostvarivši tek 29. vreme, poslednje u svojoj seriji. Pobedu je zabeležio Džek Aleksi vremenom od 47,93 sekunde, a u ženskoj konkurenciji na istoj distanci je slavila Kejt Duglas sa četvrtim najboljim ovogodišnjim rezultatom (52,57).