22:15

Metaloplastika u velikom minusu.

screenshot
screenshot

Rukometaši Vojvodine savladali su na svom terenu ekipu šabačke Metaloplastike 38:23 (18:11) u prvom meču finala Super rukometne lige Srbije.

Vojvodina je finalnu seriju započela trijumfom i na dobrom je putu da odbrani titulu prvaka Srbije.

Finalni duel između aktuelnog i davnog srpskog rukometnog giganta bio je ujednačen do sredine prvog poluvremena kada je rezultat oscilirao, a u jednom trenutku bio je izjednačen 8:8. Posle toga usledile su dve serije Vojvodine od po tri i četiri gola, a Metaloplastika je uspevala po jednom da prekine nalete Novosađana. Prvi deo meča okončan je prednošću crveno-belih, rezultatom 18:11.

U drugom poluvremenu Metaloplastika je pokušala da smanji rezultat, međutim bez velikog uspeha. Vojvodina je odigrala veoma disciplinovano u defanzivi gde je gospodario Miljan Pušica. Najefiskaniji u redovima pobedničke ekipe bio je Vukašin Vorkapić sa šest golova, a pet je postigao Stefan Sunajko.

U timu Metaloplastike najbolji su bili Milan Jovanović, Milan Dakić i Domagoj Alilović sa po četiri pogotka.

Finalna serija između Vojvodine i Metaloplastike igra se na dve dobijene utakmice, a drugi susret je 26. maja u Šapcu.

Podsećanja radi, Vojvodina je desetostruki uzastopni šampion države. Ove godine poraženi su u finalu Kupa Srbije od Partizana koji je prekinuo pauzu od 11 godina bez titule.