Zdelar šesti na EP u Minhenu, dvosed i četverac osmi

subota 20.08.2022.
15:45

Srpski kajakaš Bojan Zdelar zauzeo je danas šesto mesto u finalu jednoseda na 1.000 metara na Evropskom prvenstvu u Minhenu.

Zdelar je trku završio za 3:34,959 minuta, što je bilo za 5,061 sekundu sporije od Madjara Balinta Kopaša koji je osvojio zlato.

Srebrna medalja pripala je Portugalcu Fernandu Pimenti (3:31,964), dok je bronzu osvojio Belgijanac Artur Peters (3:32,401).

Marko Novaković i Vladimir Torubarov su u finalu dvoseda na 200 metara zauzeli osmo mesto s vremenom 32,755 sekundi.

Zlato je pripalo posadi Italije s vremenom 31,662, srebro je osvojila Poljska (31,673), a Litvanija bronzu (31,678).

Osmo mesto zauzeo je i srpski četverac na 500 metara, u sastavu Andjelo Džombeta, Marko Novaković, Stefan Vrdoljak i Vladimir Torubarov. Oni su trku završili za 1:23,250 minuta.

Zlatnu medalju osvojio je četverac Nemačke (1:20,282), srebro je pripalo Slovačkoj (1:20,877), a bronza Francuskoj (1:20,902).

Marija Dostanić i Kristina Bedeč su u finalu K2 na 500 metara zauzele poslednje, deveto mesto s vremenom 1:45,511 minuta. One su za nešto više od četiri sekunde bile sporije od posade Poljske koja je osvojila zlato. Srebro je otišlo u Belgiju (1:42,230), a bronza u Nemačku (1:42,702).

Milica Novaković u disciplini K1 200 metara nije uspela da se plasira u finale, pošto je u polufinalnoj trci zauzela šesto mesto s rezultatom 43,364 sekundi.

Bez polufinala je ostala i Tijana Arsić u disciplini c1 200 metara. Ona je polufinalnu trku završila kao poslednja s vremenom 50,714 sekundi.