Boli poraz, "Orlovi" moraju na pobedu protiv olimpijskog šampiona!

subota 15.01.2022.
22:06

Srbija posle dva kola ima pobedu i poraz.

Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Reprezentacija Srbije je doživela prvi poraz na Evropskom prvenstvu i to od Hrvatske u Segedinu rezultatom 23:20.

Prvi deo igre je počeo isključenjem Marsenića nakon što je previše teatralno pao Čupić, Hrvati su zahvaljujući tome stigli do 3:0, ali je onda Srbija uspela da podigne nivo igre u odbrani i da čak i preokrene rezultat u dva navrata.

Bogdan Radivojević je briljirao, pogodio za 7:6, potom je i Kukić doneo novu prednost našem timu od 9:8, ali je kraj poluvremena obeležio i pad koncentracije našeg tima.

Zahvaljujući sjajnom Cindriću, Hrvati su stigli do 11:9 pred odlazak na odmor.

Napominjemo i da je na golu Srbije fenomenalan bio Vladimir Cupara.

Skoro 3 minuta bez gola na startu drugog poluvremena, a onda je Borzaš uspeo da pogodi za Srbiju i da probije led.

Šunjić je briljirao početkom drugog poluvremena, upravo zahvaljujući njemu Srbija nije uspela da stigne do izjednačenja, odbranio je dva šuta Marseniću sa šest metara, prethodno i lansirao kontru svog tima.

Stigli su Hrvati do +4 na sredini drugog dela igre i to sa igračem manje, a onda je Kukić stupio na scenu i sa dva pogotka vratio naš tim u igru. Jedan od ključnih detalja sa ove utakmice jeste isključenje Marka Milovanovića u 48 minutu utakmice kada su Hrvati imali već +3, a nakon gola Ivana Čupića imali su i plus od četiri gola.

Na ulasku u poslednjih 8 minuta Orbović je pogodio za 19:16, imali smo i igrača više, a onda je Mate Šunjić postao heroj kada je odbranio sa krila udarac Ilića. Sve je rešio Martinović golom na 3 minuta do kraja kada je na semaforu pisalo 21:17.

U poslednjem kolu Srbija mora da pobedi Francusku ukoliko želi u narednu fazu, i to sa četiri gola razlike razlike.

Bogdan Radivojević 5 golova, Kukić 4, 11 odbrana Cupare. Kod Hrvata Čupić i Martinović po 6 golova.