Drama, Partizan slavio u derbiju, Maksić golom srušio Zvezdu!

sreda 13.04.2016.
20:07

U okviru 3. kola plej-ofa "A" rukometne lige Srbije Partizan je savladao Crvenu zvezdu rezultatom 26:25 iako je gubio 4 gola razlike na poluvremenu.

rkpartizan.rs

Prvi ovosezonski trijumf nad večitim rivalom ekipa Partizana ostvarila je u veoma neizvesnoj završnici, iako su gubili na poluvremenu sa 13:9.

Jedan od junaka ovog duela jeste Aleksandar Tomić, golman Partizana koji je uspeo da odbrani dva sedmerca kada se lomio rezultat u drugom poluvremenu.

Poslednji minut je bio najzanimljiviji, Partizan je ušao u prednost od 25:24, zatim su crno-beli izgubili loptu, da bi Zvezda iz kontre izjednačila na 25:25.

Ipak, zbog odbrane iz golmanskog prostora Partizanu je dosuđen sedmerac na deset sekundi do kraja, a siguran izvođač je bio Aleksa Maksić, inače momak rođen 1998. godine i sin Nenada Maksića, nekadašnjeg reprezentativca Jugoslavije.

Do kraja Zvezda nije uspela da savlada golmana Partizana, ostalo je 26:25, pa Partizan slavi pobedu na gostujućem terenu.