22:07

Nemci ''ni krivi, ni dužni'' stigli do boda.

EPA-EFE/CHRISTOPHER NEUNDORF

Spektakl za kraj još jednog uzbudljivog dana na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj!

Domaća selekcija se u okviru Grupe 1 u Kelnu sastala sa Austrijom i posle neverovatnog obrta u finišu uspela da izbori bod. Na kraju, 22:22!

Vodila je Austrija sa 21:16, nešto kasnije i sa 22:18, pa se na deset minuta pre kraja činilo da Austrijanci nezadrživo grabe ka velikoj pobedi!

Ali, Nemci ne bi bili Nemci kada bi odustali. I ne samo da nisu odustali, nego su odigrali fantastičan finiš meča, bez ijednog primljenog gola!

Imali su, doduše, i sreće, spasavale su ih i prečka i stativa u nekoliko navrata, a sa igračem manje u poslednjim trenucima su uspeli da stignu do izjednačenja i velikog boda.

Tačno dva minuta pre kraja, Nemci ostaju bez isključenog Gole, ali Austrijanci opet greše u napadu!

Minut kasnije, nemački selektor je zatražio tajm-aut, posle kog Štajner pogađa za izjednačenje na 22:22!

Austrijanci ne koriste ni sledeći napad, ali su uspeli da se odbrane u poslednjim sekundama i spreče potpuni preokret!

Knor je sa šest golova bio najefikasniji u selekciji Nemačke, a Bilik je sa pet golova predvodio Austrijance.