Dva lica Srbije za povratak kući, Norvežani ipak prejaki za naše rukometaše!

četvrtak 18.01.2018.
19:48

Dva lica Srbije, previše grešaka, posle egala na poluvremenu, usledila katastrofa naših rukometaša!

BETAPHOTO/HINA/Mario STRMOTIC/DS

Srpski rukometaši poraženi su od Norvežana u prvom meču druge faze Evropskog prvenstva rezultatom 32:27: (17:17).

Posle ujednačenog prvog poluvremena, Norvežani su otpor naših slomili u prvih 10 minuta drugog dela igre, kada su imali seriju od 7:1, koju su održavali do samog kraja.

Nakon ovog poraza, Srbija nema više šansi da se plasira u polufinale, što je i bila gotovo nemoguća misija.

U prvih 10 minuta, ekipe su praktično svaki napad realizovale golom. Naši su vodili 1:0 i 2:1, posle i 7:6, ali je rezultatska klackalica sve vreme bila na snazi do rezultata 9:8, kada smo imali igrača više, ali je Šešum izgubio loptu, a Norvežani kaznili iz kontre za 10:8.

Norvežani su potom ušli u seriju, prvi put došli do tri gola prenosti (12:9), naši su bili slabi u napadu, jedino je Nenadić pogodio sa sedam metara.

Tako je bilo i u narednim minutima, naši su postigli još dva pogotka iz sedmerca, ovaj put preko Ilića, ali su naši bekovi pravili početničke greške.

Norvežani su i treći put uspeli da pogode sa igračem manje i sačuvaju +3 (14:11).

Finiš prvog poluvremena pripao je našoj reprezentaciji, zahvaljujući odličnim odbranama Cupare, i konačno boljim napadima, Srbija golovima Nenadića i Ilića dolazi do izjednačenja - 15:15.

U samom finišu, Srbija je konačno povela golom Jovanovića (16:15), ali se na pauzu otišlo nerešenim rezultatom - 17:17.

Norvežani su međutim slomili naše na startu drugog poluvremena, uprkos dobrim odbranama Cupare, brzo su stigli do seriju od 3:0 i ubedljivog vođstva - 22:18.

Usledila je lošija igra u odbrani, Norvežani su lako dolazili do golova i u 40. minutu imali najveću prednost - 24:19, a naš selektor Cvetković je tek posle serije rivala od 7:1 zatražio tajm aut.

Do kraja, naši nisu uspeli da se približe, sve što pogode, Norvežani su momentalno, brzim i efektnim napadima kaznili i sada imali već ogromnih +6 - 24:30.

Srpski rukometaši su imali sijaset grešaka i izgubljenih lopti, pa su Norvežani zasluženo došli do nove pobede - 32:27.

U narednom kolu, 22. januara, Srbija igra protiv selekcije Francuske.