Furiozno drugo poluvreme Nemaca, Belorusi nisu izdržali snažan ritam

petak 14.01.2022.
19:39

Posle prvog poluvremena Nemačka bila u minusu, ali je u nastavku opravdala ulogu favorita.

EPA-EFE/MARTIN DIVISEK

Počelo je takmičenje i u Grupi D na Evropskom prvenstvu za rukometaše, a u prvoj utakmici ove grupe Nemačka je u Bratislavi savladala Belorusiju rezultatom 33:29.

Belorusi su izvanredno započeli utakmicu, posle deset minuta vodili su sa 7:2, a Nemci su potom uspeli da uhvate priključak i preokrenu na 11:10 u svoju korist.

Ipak, do kraja prvog poluvremena Belorusi su uspeli da vrate minimalnu prednost i u drugih 30 minuta se ušlo rezultatom 18:17 za Belorusiju.

Još par minuta su Nemci bili u rezultatskom zaostatku, ali onda prave seriju 4:0 za vođstvo od 23:20 i do kraja nisu ispuštali prednost koja se kretala između dva do pet golova razlike.

Hefner i Šiler su sa po osam golova predvodili ''Pancere'', a kod Belorusa najefikasniji je bio Vailupau sa sedam golova.

U ovoj grupi večeras se sastaju Austrija i Poljska.