sreda 08.12.2021.
17:56

Na kraju ubedljiva pobeda.

EPA-EFE/Manuel Lorenzo

U drugoj fazi Svetskog prvenstva za rukometašice, a u prvoj utakmici grupe 4 Hrvatska je savladala Argentinu rezultatom 28:22 (12:14).

Iako su Hrvatice bolje počele meč u finišu prvog poluvremena Argentina je povela i čuvala tu prednost gotovo do kraja meča.

Pet minuta pre kraja Hrvatska je počela da se ostvara i sa šest golova za četiri minuta i od 19:21 rezultat se okrenuo u 25:21, a potom i u priličnu prednost za hrvatsku selekciju.

Najbolja u timu bila je Stela Posavec, koja je upisala osam pogodaka, dok je po četiri imala Jezić, a po tri Blažević, Burić i Kalaus.

U ekipi Argentine Kavo i Mendosa su imale po pet postignutih golova.

Rukometašice Južne Koreje savladale su selekciju Češke rezultatom 32:26 (20:13) i tako došle do četiri osvojena boda, dok su Čehinje ostale bez ijednog u drugoj fazi.