17:07

Dan za pamćenje svima u Crnoj Gori.

EPA-EFE/Tamas Kovacs

Dan je počeo senzacionalnim trijumfom crnogorske teniserke Danke Kovinić nad aktuelnom šampionkom US opena Emom Radukanu u Melburnu, a ovog popodneva ponovo su zablistali i rukometaši Crne Gore!

Oni su u drugoj fazi takmičenja na Evropskom prvenstvu danas u Budimpešti ubedljivo savladali reprezentaciju Hrvatske rezultatom 32:26.

Izuzev samo u uvodnih par minuta ovog meča, reprezentacija Crne Gore je sve vreme imala rezultatsku prednost. Na poluvremenu je već bilo 15:9 za selekciju Crne Gore, a najviše što je Hrvatska uspela u nastavku je da u par navrata priđe na četiri gola zaostatka.

Branko i Miloš Vujović su u pobedničkoj ekipi postigli po sedam golova, Grbović ih je pratio sa pet, a u selekciji Hrvatske Čupić najefikasniji sa sedam golova, dok je Luka Cindrić postigao pet pogodaka.

Ovo je prva pobeda reprezentacije Crne Gore nad Hrvatskom na Evropskim prvenstvima, pa i zbog toga ima istorijski značaj.

Za to vreme u Grupi 2, Švedska je bila bolja od Rusije, bilo je 29:23, uz devet golova Vanea.