Autor: Beta Beta
nedelja 20.12.2015.
23:51
Izvor: Beta

Ubedljivom pobedom nad selekcijom Holandije ženska rukometna reprezentacija Norveške osvojila je zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu u Danskoj.

Beta/Jens Dresling/Polfoto via AP

Ženska rukometna reprezentacija Norveške osvojila je danas zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu u Danskoj, pošto je u finalu savladala selekciju Holandije sa ubedljivih 31:23.

Norveška je pitanje pobednika u današnjem finalu rešila već u prvom poluvremenu kada je postigla čak 20 golova.

Rukometašice Holandije su u nastavku utakmice zaigrale bolje i pokazale zbog čega su u finalu, ali nisu imale snage za preokret.

Selekciji Norveške ovo je treća titula prvaka sveta, posle titula osvojenih 1999. i 2011. godine. Tome treba dodati podatak da se u vlasništvu reprezentativki Norveške od večeras nalaze titule prvaka sveta i Evrope ali i zlatna medalja sa Olimpijskih igara u Londonu.

Reprezentacija Rumunije je ranije danas osvojila bronzanu medalju, pošto je u utakmici za treće mesto savladala Poljsku sa 31:22.