Rukometni festival u "Spensu" - Srbija pobedom okončala kvalifikacije za EP

Autor: Filip Rodic
nedelja 30.04.2023.
19:29

Reprezentacije Srbije je u novosadskom "Spensu" savladala Slovačku 37:26 (19:13) u poslednjem kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Razlika u klasi bila je očigledna od početka do kraja.

Rano su "Orlovi" došli do velike prednosti, bilo je čak 5:0 i odmah je bilo jasno da neće biti iznenađenja.

Slovačka je uspela da smanji na 12:7, ali dalje od toga nisu mogli, na poluvremenu je bilo 19:13 za našu reprezentaciju.

Na pet minuta do kraja golom Kojadinovića za 34:24 smo došli i do dvocifrene razlike. Prednost je rasla do čak 37:24 na dva minuta do kraja, strelac Ilija Abutović.

Sa po šest golova su najefikasniji u redovima Srbije bili Bogdan Radivojević, Nemanja Ilić i Dragan Pešmalbek.

Izabranici Tonija Đirone sa pet pobeda i jednim porazom okončavaju kvalifikacije. Jedino je od njih bila bolja prvoplasirana Norveška, koja je na tom mestu završila zbog gol-razlike.