Savršena Crna Gora, veliko slavlje u ''Morači'' i suze radosnice Jovanke Radičević!

sreda 09.11.2022.
19:43

Crnogorske reprezentativke ostvarile maksimalan učinak u prvoj fazi Evropskog prvenstva.

EPA-EFE/BORIS PEJOVIC

Tri utakmice - tri pobede selekcije Crne Gore od početka Evropskog prvenstva, gde je Crna Gora jedan od domaćina.

Posle Španije i Nemačke, crnogorske ''lavice'' su večeras pred blizu pet hiljada navijača u ''Morači'' savladale i selekciju Poljske rezultatom 26:23.

Poljakinje su odolevale tokom prbog poluvremena koje je završeno rezultatom 12:12, a u nastavku je reprezentacija Crne Gore uz veliku podršku sa tribina uspela da prelomi meč u svoju korist, pa će tako maksimalna četiri boda preneti iz ove grupe u drugu fazu takmičenja.

Meč je obeležila fantastična Jovanka Radičević koja je meč završila sa čak 12 postignutih golova i posle meča je proglašena za najbolju rukometašicu ovog duela. Tokom dodele tog priznanja, Radičevićeva nije mogla da zadrži suze radosnice, ganuta velikom podrškom navijača.

Reprezentacija Crne Gore se sada seli u Skoplje, gde će se igrati novoformirana grupa.

Inače, reprezentacija Severne Makedonije večeras je pretrpela i treći poraz u Skoplju, ovoga puta od Rumunije sa 31:23, pa je tako završila na poslednjem mestu u Grupi C i eliminisana je iz daljeg takmičenja.