Srbija se revanširala i srušila prvaka Evrope u gostima!

20:40

Srpski reprezentativci slavili pred početak Svetskog prvenstva.

RSS
RSS

Muška rukometna reprezentacija Srbije revanširala se reprezentaciji Švedske u prijateljskoj utakmici u sklopu priprema za Svetsko prvenstvo, koje počinje 11. januara. Srbija je slavila rezultatom 30:28 (12:13).

Prvi meč Srbija i Švedska igrale su pre tri dana i tada je slavio prvak Evrope u 35:34.

U prvom poluvremenu Švedska je bila dominantnija i stekla je prednost posle prvih 30 minuta od gol razlike 13:12.

U drugom poluvremenu Švedska je bolje krenula, povela sa tri gola prednosti, ali je ekipa Tonija Đerone uspela da preokrene. Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Lazar Kukić i Bogdan Radivojević sa po pet golova. Vukašin Vorkapić, Petar Đorđić i kapiten Nemanja Ilić postigli su po četiri gola. Mijailo Marsenić, Ivan Popović i Predrag Vejin bili su dva puta strelci.

Svetsko prvenstvo u rukometu održava se u Poljskoj i Švedskoj od 11. do 29. januara.

Srbija će u preliminarnoj fazi igrati u grupi E u Katovicama (Poljska) zajedno sa Alžirom, Nemačkom i Katarom.