subota 20.03.2021.
19:11

Šteta.

Tibor Illyes/MTI via AP

Ženska rukometna reprezentacije Srbije ostala je bez plasmana na Olimpijske igre pošto je u odlučujućem meču u Đeru poražena od domaće Mađarske rezultatom 31:23.

Nakon jučerašnjeg poraza od Rusije, izabranicama Ljubomira Obradovića bila je neophodna pobeda kako ne bi izgubile i poslednju nadu za odlazak u Tokio.

Prvo poluvreme proteklo je u boljoj igri Mađarske, koja je nakon pola sata igre imala prednost od 16:12.

Naše reprezentativke su mogle i sa manjim zaostatkom da odu na odmor, ali su minusu kumavali promašeni ziceri i veliki broj tehničkih grešaka.

Nastavak je počeo još gore po naš tim, pošto su Mađarice u prvih 10 minuta drugog dela stigle do tada maksimalnih plus šest, a bi u završnicu meča ušle sa čak osam golova viška.

Na kraju je domaći tim slavio sa devet golova razlike ostavivši Srbiju bez pobede.