sreda 06.06.2018.
23:08

U okviru priprema za Mundijal, Egipat je gostovao u Briselu.

EPA/PANAGIOTIS MOSCHANDREOU

Belgijanci su slavlili pred publikom na stadionu "King Baduin" u Briselu sa 3:0 (2:0) protiv selekcije Egipta.

Poveli su u 27. minutu, strelac je bio napadač Mančester junajteda Romelu Lukaku, koji je odbitak nakon šuta Azara smestio u mrežu Egipćana.

Nekih 11 minuta kasnije, Karasko krade loptu neopreznom defanzivcu Egipta, prosleđuje je do Azara, koji lako sa par metara trese mrežu gostujuće selekcije za 2:0.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi konačan rezultat u drugom minutu nadoknade postavio Maruan Felaini, na asistenciju Mišija Batšuajia.

Treba dodati i da su Egipćani igrali bez prve zvezde, Moa Salaha, koji se čuva za Mundijal jer je u finalu Lige šampiona doživeo povredu ramenog pojasa.

Belgija će u Rusiji igrati u grupi G, zajedno sa Panamom, Tunisom i Engleskom, dok se Egipćani nalaze u grupi A sa domaćom selekcijom, Saudijskom Arabijom i Urugvajem.

Protivnik "Crvenih Đavola" u grupnoj fazi, selekcija Paname, poražena je danas na u Oslu od selekcije Norveške sa minimalnih 1:0 (1:0).

Gol odluke pao je već u četvrtom minutu, strelac je bio napadač Bornmuta Džošua King.

Norvežani, za razliku od Paname, neće igrati na planetarnoj smotri.

Od 19h je odigran još jedan prijateljsku susret, sastali su se Belorusija i Mađarska, selekcije koje se nisu izborile za Mundijal, a meč je okončan sa 1:1 (1:1).

Poveli su Mađari u 25. minutu, Varga je bio strelac na asistenciju Džudžaka.

Manje od minut kasnije, Belorusi poravnavaju, stelac je bio Saroka, na asistenciju Draguna.

Nešto ranije sastali su se i Češka i Nigerija, više o tom susretu OVDE.

Naš specijal o Mundijalu u Rusiji možete čitati OVDE.