petak 22.06.2018.
22:08

"Orlovi" su poraženi na drugom meču u Rusiji od selekcije Švajcarske.

EPA-EFE/ARMANDO BABANI

Poveli su naši reprezentativci već u petom minutu susreta, ali je Švajcarska do kraja utakmice uspela da preokrene rezultat i stigne do trijumfa.

Bilo je 2:1 za selekciju Švajcarske nakon 90 minuta u Kalinjingradu, više o samom susretu u nastavku.

Detalj koji je privukao dosta pažnje dogodio se u 72. minutu susreta, kada je Mitrović oboren u kaznenom prostoru Švajcarske, nakon jednog centaršuta sa desne strane.

Dvojica fudbalera Švajcarske selekcije držala su našeg napadača, nisu ni gledali gde je lopta, bilo im je bitno samo da Mitrović ne skoči.

On je pokušao da se izvije i dođe do lopte, nije uspeo, pao je na zemlju, zajedno sa njim su na travi završili i njegovi "bliski čuvari", a glavni arbitar Feliks Brih je odlučio da dosudi kontra faul i loptu prepusti selekciji Švajcarske.