nedelja 03.06.2018.
17:54

Brazilci imaju mnogo razloga za zadovoljstvo posle današnje provere protiv Hrvatske.

Beta/AP Photo/Dave Thompson

U sklopu priprema za predstojeći Mundijal u Rusiji, reprezentacija Bratzila danas je na ''Enfildu'' savladala Hrvatsku rezultatom 2:0, a ovaj meč je obeležio i povratak Nejmara posle višemesečne pauze.

Tokom prvog poluvremena Hrvatska je ostavila nešto bolji utisak.

Uvodne minute meča obeležio je Rebić, koji je pravio probleme odbrani Brazila, a prva prava prilika viđena je u 13. minutu, kada je Modrić sjajno prošašao Lovrena u kaznenom prostoru, a ovaj je glavom šutirao pored stative.

U nastavku akcije, Kramarić je preoštro startovao na Tijaga Silvu, ali dobro su prošli i jedan i drugi - Kramarić samo sa žutim kartonom, a Brazilac bez ozbiljnije povrede.

Usledio je period još bolje igre Hrvatske, Brazilci su bili pod pritiskom, ali Perišić, pa Kramarić nisu realizovali još par ozbiljnih situacija.

U poluvremenu, selektor Brazila Tite je poslao na teren prvu zvezdu tima, Nejmara, koji je zamenio Fernandinja i to je bio njegov prvi nastup još od kraja februara i povrede u duelu sa Marsejom.

Ulazak Nejmara promenio je sliku na terenu, njegovo majstorstvo je vrlo brzo došlo do izražaja. Igrao se 69. minut meča, posle akcije Marsela i Vilijana Nejmar je prihvatio loptu u kaznenom prostoru i pored trojice protivničkih igrača poslao loptu u Subašićevu mrežu - 1:0.

Potom je usledio veći broj izmena na obe strane, ritam utakmice je pao, ali u nadoknadi vremena Brazilci su potvrdili trijumf preko Firmina za konačnih 2:0.