BiH - Kad, ako ne sad?

Autor: Nemanja Janošev
četvrtak 18.06.2026.
10:00
Izvor: Sportske.net

Koliko mogu komšije?

EPA/EDUARDO LIMA
EPA/EDUARDO LIMA

Povezane vesti

Reprezentacija Bosne i Hercegovine igraće možda i najbitniji meč u grupnoj fazi Svetskog prvenstva i to protiv Švajcarske, toliko hvaljene reprezentacije koja je odigrala samo 1:1 na startu Mundijala i to protiv autsajdera, Katara.

 

Švajcarci su tim koje predvodi Murat Jakin, nekadašnji reprezentativac i čovek koji se godinama spremao za ovo mesto selektora, i činilo se da je poslagao kockice, ali je protiv Katara sve izgledalo slabije od očekivanog.

 

Posebno mislimo na situacije ispred gola protivnika kada je viđena smušenost, činjenica je da su bili bolji od protivnika, ali ova reprezentacija je uspevala da bude bolja i od daleko kvalitetnijih rivala i čini se da nisu u najboljoj formi.

 

Zbog toga je ovo šansa generacije novih reprezentativaca Bosne i Hercegovine.

 

Švajcarci imaju imperativ pobede i to je nešto što daleko više može da odgovara reprezentaciji Bosne i Hercegovine koja se tako dobro branila u većini duela protiv Kanade.

 

Kako ocenjujemo igru Bosne?

 

Činilo se da su napadački bezopasni, ali taktika Sergeja Barbareza je bila takva da je dovoljno malo prostora da se sprovede kontra u delo, zapravo, vrlo lako je moglo da bude 2:0 da su ispred gola domaćina napadači BiH, konkretno Ermedin Demirović koji je propustio zicer da donese možda i tri boda svojoj selekciji.

EPA/NIDAL SALJIC

 

Jasno je da će Švajcarci biti ti koji će kontrolisati tempo igre, imati loptu u svom posedu, a ono što se očekuje jeste da Embolo i Katić vode veliku bitku u kaznenom prostoru i imajući u vidu trenutnu formu reprezentativca BiH, čini se da bi mogao da ide u korist naših komšija.

 

Ovoga puta očekujemo i Edina Džeka, koji nije igrao u prvom meču iako je planiran da igra poslednjih deset minuta, sada bi mogao da dobije i više jer je odradio nekoliko treninga punom parom i biće praktično spreman da napravi probleme švajcarskom timu.

 

Najveći problem za Bosnu i Hercegovinu biće oporavak defanzivne linije za duel protiv Švajcarske, Kolašinac je tražio izmenu, Muharemović i Katić su odradili lavovski deo posla i potrebno je nekoliko dana da ponovo budu potpuno spremni.

 

Uglavnom, Bosna i Hercegovina bi bila prezadovoljna bodom gde bi u poslednjem kolu rešavala pitanje plasmana u drugu fazu protiv Katara, a mi sumnjamo u više od jednog gola u njihovoj mreži.