Brazil je znao da neće biti "Brazil" pod Don Karlom, ali svi znamo zašto ga je doveo

Autor: Mladen Heleta
četvrtak 25.06.2026.
19:15
Izvor: Sportske.net

"Cilj nije da igramo dobro, već da pobedimo"...

EPA/CRISTOBAL HERRERA-ULASHKEVICH
EPA/CRISTOBAL HERRERA-ULASHKEVICH

Povezane vesti

Selektor fudbalske reprezentacije Brazila Karlo Anćeloti izjavio je nakon plasmana u šesnaestinu finala Svetskog prvenstva, da se njegova ekipa trudi da igra najbolje što može, ali da je cilj pobediti, a ne igrati dobro.

"Trudimo se da igramo najbolje što možemo, ali cilj nije da igramo dobro. Znamo da je lakše pobediti kada igramo dobro, ali cilj je pobediti. Ako osvojimo Svetsko prvenstvo, igrali smo dobro. Ako ne osvojimo Svetsko prvenstvo, igrali smo jako loše", naveo je Anćeloti.

Brazil je šesnaestinu finala izborio kao prvi u grupi C, nakon što je u Majamiju pobedio selekciju Škotske sa 3:0.

Grupnu fazu je završio sa sedam bodova, koliko i Maroko, ali uz bolju gol-razliku od afričkog tima.

Nisu Brazilci oduševili igrom, Marokanci su ih nadigrali, Škoti i Haićani su ekipe ispod nivoa Mundijala, pa ostaje da se vidi kako će ova ekipa izgledati kada počne ono glavno.

Znalo se da sa Anćelotijem neće biti "sambe", da će se igrati na rezultat, to Brazil i radi, uglavnom se opredeljuje za "čekalicu", granitnu odbranu, čvrst blok na sredini sa Brunom Gimaraešom i Kazemirom, te ubitačne tranzicije preko Vinisijusa, Kunje, Pakete i Rafinje (kad je zdrav), a sada i sa oporavljenim Nejmarom, pa će to sigurno ostati model u nastavku turnira. Ima ovaj sastav dosta mana, ali je jako čvrst i opasan, a na klupi ima čoveka koji obožava turniski sistem i u njemu najbolje "pliva".

U šesnaestini finala Brazil čeka drugoplasiranog iz grupe F, a ime rivala će saznati sledećeg jutra. Trenutno tu poziciju drži Japan, možda on i ostane tu, mada postoji šansa da tu budu Holandija ili Švedska.

Brazil će imati težak kostur, ako uopšte prođe u osminu finala "crta" mu se drugi iz grupe I (Norveška ili Francuska), pa Engleska ili Meksiko u četvrtfinalu, ali to je već daleka priča...