Dobro da se neko setio - Nagelsman napao sistem takmičenja na SP
Bilo je pitanje trenutka kada će nekom prekipeti...
Povezane vesti
(VIDEO) "Brazilofobija" ubila Japancima i Šveđanima želju za fudbalom, Holanđani pobedom zakazali Maroko
(VIDEO) POLUVREME - Japanci i Šveđani "bez municije" u Teksasu, Holanđani lako sa Tunisom
(VIDEO) ''Slonovi'' ispratili Kurasao sa Mundijala i prekinuli Rumovu magiju
(VIDEO) Imamo priču Mundijala - Ekvador "ustao iz mrtvih", okrenuo Nemačku i prošao dalje
Promena formata Svetskog prvenstva iz onog idealnog sa 32 učesnika na ovaj aktuelni od 48 selekcija će se tek analizirati.
FIFA će sigurno imati bezbroj teza o uspešnosti prelaska na ovakav sistem takmičenja, ali biće i onih koji će naći mnogo mana...
Jedna od najvećih mana je svakako veliki broj trećeplasiranih ekipa koje odlaze u nokaut fazu (čak osam od 12 grupa), što prilično obesmišljava grupnu fazu, koja se u ranijem formatu igrala "na nož" i koja nam je uvek donosila iznenađenja i dobar broj favorita koji ne nađu svoj put do osmine finala.
Tu su i nelogična ukrštanja, pa smo umesto ranijih sigurnih mečeva osmine finale između prvoplasiranih i drugoplasiranih, sada dobili situaciju da ćemo u šesnastini finala gledati i međusobne duele drugoplasiranih i one između prvih i trećih, ali i one između prvih i drugih.
Tako ćemo doći to toga da ćemo na istom stepenu takmičenja imati strašne duele kao što su Maroko - Holandija (Japan) i Brazil - Japan (Holandija/Švedska), ali i Kanada - Južna Afrika. Priznaćete da je to ozbiljan kontrast i apsurd...
Selektor Nemačke Julijan Nagelsman smatra da sistem takmičenja na Mundijalu nije najpravedniji za ekipe koje osvoje prvo mesto u grupi.
Nemci su konkretno već posle dva kola obezbedili prvo mesto u grupi, svoj meč šesnaestine finala igraju 29. juna u Bostonu protiv jedne od trećeplasiranih reprezentacija, međutim rivala će saznati tek po okončanju svih utakmica grupne faze, u subotu uveče.
"Nije baš najbolje kada nagrada za osvajanje grupe bude dodatna neizvesnost. Nisam ljubitelj ovakvog sistema. Umesto da se fokusiramo na pripremu utakmice, moraćemo da čekamo rasplet i potom u veoma kratkom roku analiziramo protivnika kako bismo ekipi preneli sve potrebne informacije", rekao je Nagelsman.
0 Komentara