Marokanci čvrsto veruju da će osvojiti Mundijal

Autor: Mladen Heleta
četvrtak 25.06.2026.
17:15
Izvor: Sportske.net

Igraju sjajno, ali...

EPA/OLGA FEDOROVA
EPA/OLGA FEDOROVA

Povezane vesti

Fudbaleri Maroka su odlično odigrali prvu fazu Svetskog prvenstva, ali ipak nisu osvojili grupu C.

Jutros su u Atlanti savladali Haiti rezultatom 4:2, imaju sedam bodova, koliko i Brazil, međutim morali su da se zadovolje drugim mestom zbog lošije gol-razlike od Brazila, kog su nadigrali u prvom kolu, ali ga nisu pobedili, bilo je 1:1.

Ipak, administrativni šampioni Afrike sa puno samopouzdanja odlaze u šesnaestinu finala, gde će dve najbolje ekipe iz grupe C imati strahovito teška ukrštanja sa dva prvoplasirana tima iz grupe F, a to će biti Holandija i Japan, možda i Švedska ukoliko savlada Japance.

Dakle, Marokanci bi, ako ne bude iznenađenja, trebalo da odmah idu na Holandiju (Japan), a ukoliko to prođu, rival bi im u osmini finala bio pobednik meča Kanada - Južna Afrika.

Prema izjavama iz tabora Maroka još pre početka šampionata može se jasno zaključiti da ova selekcija ima za cilj da ovde napravi korak dalje u odnosu na prošli Mundijal, kada je igrala polufinale, a u istom tonu je posle prolaska grupe pričao i selektor Mohamed Uahbi, koji je javno "ispalio" da je plan osvajanje titule...

"Maroko je ušao u potpuno novu dimenziju i moramo da verujemo da možemo da osvojimo titulu. Kako ćemo to ostvariti? Moramo da budemo maksimalno posvećeni. Danas imamo sve što je potrebno da postanemo najbolja reprezentacija sveta i verujemo da to možemo. Igrači veruju u to, kao i stručni štab. Želeli smo prvo mesto u grupi, ali Haiti nije imao šta da izgubi i odigrao je odličan meč u tranziciji, pa nam nije bilo nimalo lako", rekao je Uahbi.

Maroko će protiv Holandije ili Japana igrati u noći između ponedeljka i utorka od 3 sata u Montereju.