(VIDEO) Memo Očoa je apsolutna legendetina, ali da ne bude zabune...

Autor: Nemanja Janošev
četvrtak 25.06.2026.
09:45
Izvor: Sportske.net

Šesti put se nalazi na Mundijalu

EPA/JOSE MENDEZ
EPA/JOSE MENDEZ

Povezane vesti

Meksički golman Giljermo Memo Očoa oprostio se prošle večeri od stadiona "Azteka" gde je njegova selekcija dobila Češku 0:3 i sa maksimalnih devet bodova izašla iz grupne faze.

Očoa je ušao u 77. minutu po želji selektora Havijera Agirea kako bi dobio propisan oproštaj budući da je reč o njegovom poslednjem meču za reprezentaciju na domaćem tlu. Kuriozitet je taj što je debitovao za Meksiko upravo na "Azteki".

Legenda svoje nacije, apsolutno i čovek čije se ime našlo čak šest puta na spisku igrača koji su pozvani za učešće na Svetskim prvenstvima. I to je nešto što buni mnoge kada je reč o tom podatku vezanom za njega. On jeste bio na šest Mundijala, ali je na četiri nastupao.

Prvi poziv je dobio za Svetsko prvenstvo u Nemačkoj 2006, no bio je zamena Osvaldu Sančezu u četiri duela koliko su Meksikanci odigrali. Zatim je 2010. bio isti slučaj s tim da je Havijer Agire odlučio da mu prvi izbor bude Oskar Perez.

E, već 2014. je počinjao mečeve i zasijao, a onda se to nastavilo i u Rusiji 2018, te Kataru 2022. Tokom noći je zabeležio minute koje će zauvek pamtiti i bio je to lep gest Havijera Agirea.

Giljermo Očoa je sa tom utakmicom čak 154 puta nastupio u dresu Meksika.