Nejmar povređen ide na Mundijal

Autor: Lazar Nikolić
subota 30.05.2026.
17:15
Izvor: Sportske.net

Anćeloti prelomio.

AP Photo/Martin Meissner)
AP Photo/Martin Meissner)

Povezane vesti

Sa oduševljenjem u Brazilu dočekana je odluka selektora Karla Anćelotija da legendarnog Nejmara uvrsti na spisak putnika za Mundijal koji se od 11. juna do 19. jula održava u Sjedinjenim Američkim Državama, Meksiku i Kanadi.

Nejmar se tokom karijere muči sa brojnim povredama koje su ga odvojile od najveće scene, ali je uprkos tome 34-godišnjak igrama u Santosu uspeo da se nametne Anćelotiju.

A onda se posle objavljivanja konačnog spiska Nejmar ponovo povredio. Procenjeno je da će zbog toga morati da pauzira oko tri nedelje, ali ga se Anćeloti nije odrekao.

"Očekujemo da će Nejmar biti spreman već za prvi meč protiv Maroka ili eventualno za narednu utakmicu. Nećemo nikoga naknadno pozivati. Ovo su igrači koje smo izabrali i ne menjam planove. Svih 26 fudbalera koje smo odabrali putovaće na Svetsko prvenstvo i dobiće priliku da igraju", rekao je selektor "karioka".

Upitan je da li bi odluka bila identična da je Nejmarova povreda teže prirode.

"Da je moj deda imao točkove, bio bi automobil“, našalio se Italijan.

Brazil će na startu Mundijala biti u grupi C gde će z rivale imati selekcije Haitija, Maroka i Škotske.