Rade Bogdanović: "Iskreno se izvinjavam..."
Morao da reaguje i RTS.
Povezane vesti
Bivši fudbaler Rade Bogdanović, koji trenutno radi kao stručni konsultant na Radio-televiziji Srbije izvinio se zbog rasističkih opaski tokom prenosa uživo utakmice Svetskog prvenstva između Belgije i Irana u nedelju, preneo je Rojters.
Nekadašnji golgeter je zbog toga uputio izvinjenje.
“Iskreno se izvinjavam zbog svoje izjave u vezi sa tamnoputim fudbalerima”, naveo je Bogdanović u izjavi za Rojters.
Javni servis RTS takođe je uputio zvanično izvinjenje svojim gledaocima.
“Želimo da obavestimo javnost da gospodin Rade Bogdanović nije zaposlen u našoj kući, već je angažovan kao stručni konsultant tokom trajanja turnira. Želimo da iskoristimo ovu priliku da se, kao emiter, izvinimo zbog izjave izrečene u našem programu, a koja se odnosi na pripadnike određene rase”, navodi se u saopštenju Kolegijuma RTS-a.
0 Komentara