Aleks Krunić blista u Lincu!

četvrtak 15.10.2015.
17:17

Srpska teniserka ostvarila još jedan trijumf na turniru u austrijskom Lincu i izborila plasman u četvrtfinale.

Beta/AP Photo/Jason DeCrow

Posle sjajnog starta i trijumfa nad trećom nositeljkom, Italijankom Robertom Vinči, Aleksandra Krunić je danas u dva seta savladala i Nemicu Monu Bartel, koja je od nje čak 50 mesta bolje plasirana na WTA listi.

Krunićeva je trijumfovala rezultatom 7-6 (8-6) i 6-3, za jedan sat i 36 minuta igre.

Prvi set je bio veoma uzbudljiv. Posle prva tri gema koje su obe teniserke dobijale na svoj servis, usledila je serija od četiri uzastopna brejka, po dva sa obe strane.

Ušlo se zatim u taj-brejk, gde je Krunićeva konstantno bila u zaostatku poen-dva, Bartel je čak stigla i do dve set lopte, a onda od 6-4 za Nemicu, naša teniserka vezuje četiri uzastopna gema i sa 8-6 dobija taj-brejk.

U drugom setu presudan je bio brejk koji je Aleks Krunić izborila u šestom gemu i tu prednost je sačuvala do kraja.

U borbi za polufinale, Aleks Krunić će se sastati sa Ruskinjom Pavljučenkovom, koja je postavljena za sedmu nositeljku.