23:34
Izvor: Sportske.net, Beta

Bilo je i kažnjavanja u trećem setu.

EPA-EFE/YOAN VALAT

Španski teniser Karlos Alkaras plasirao se večeras u polufinale turnira u Barseloni, pošto je pobedio petog tenisera sveta Stefanosa Cicipasa sa 6:4, 5:7, 6:2.

Alkaras, 11. teniser sveta je do pobede došao za dva sata i 13 minuta igre.

U prvom setu viđen je jedan brejk, koji je 18-godišnji Alkaras napravio u devetom gemu.

Alkaras je u drugom setu vodio sa 4:1, ali je zatim Cicipas osvojio četiri gema zaredom, a potom je došao do novog brejka za izjednačenje u setovima.

Mladi španski teniser je u odlučujućem setu napravio dva brejka za plasman među četiri najbolja na turniru u Kataloniji. U tom delu igre pomogla mu je i kazna za Cicipasa koji je posle 3:0 za Alkarasa otišao van terena, zadržao se duže nego što je bilo dozvoljeno i izazvao nezadovoljstvo publike, pa je naredni gem počeo vođstvom za Španca od 30:0.

Takođe, na set lopti na kraju prvog seta Cicipas je gađao Alkarasa u telo, što je ovaj eskivirao, ali je i to bio razlog da Grk navuče gnev Alkarasovih navijača.

Alkarasov protivnik u polufinalu biće Australijanac, 25. teniser sveta Aleks De Minor, koji je pobedio desetog igrača na ATP listi Britanca Kamerona Norija sa 6:3, 5:7, 6:1.

U drugom polufinalu igraju Španac Pablo Karenjo Busta i Argentinac Dijego Švarcman.