Alkaras lako sa Fricom, za trofej u Arabiji sa Novakom ili Sinerom!
Španac opravdao ulogu favorita i upisao lak trijumf.

Povezane vesti
Španski teniser Karlos Alkaras plasirao se u finale egzibicionog turnira u Saudijskoj Arabiji, pošto je savladao Amerikanca Tejlora Frica sa 2:0, po setovima 6:4, 6:2.
Meč je trajao sat i 10 minuta.
Alkaras je tako zabeležio petu pobedu u šest međusobnih duela sa Fricom, u meču koji nije doneo mnogo uzbuđenja i koji je protekao u revijalnom tonu.
U prvom setu šanse za brejk izostale su do rezultata 2:2, kada je Španac iskoristio prvu priliku da oduzme servis protivniku. Do kraja seta Alkaras je sigurno čuvao prednost i rešio ga rezultatom 6:4.
Sličan scenario viđen je i u drugom delu igre. Obojica tenisera spasila su po jednu brejk loptu, ali je Fric u narednim pokušajima poklekao.
Alkaras je ponovo napravio brejk pri rezultatu 2:2, a zatim još jedan, čime je lako priveo meč kraju sa 6:2.
Španac će se u borbi za trofej sastati sa boljim iz duela Novaka Đokovića i Janika Sinera.
0 Komentara