subota 09.09.2023.
08:09

Medvedev ponovo potvrdio da mu US open najviše prija.

EPA-EFE/WILL OLIVER

Treći teniser sveta, Rus Danil Medvedev plasirao se noćas u finale Ju Es opena, pošto je savladao Španca Karlosa Alkaraza sa 3:1 po setovima 7:6(3), 6:1, 3:6, 6:3.

On je do pobede nad prvim nosiocem na turniru stigao posle tri sata i 22 minuta.

Najveća borba vodila se u prvom setu, gde je odnos snaga bio ravnopravan do 3:3 u taj-brejku, a onda Medvedev vezuje četiri poena za osvajanje seta.

U istom stilu Rus nastavlja tokom čitavog drugog seta kada je mladom Špancu prepustio samo jedan gem. Alkaraz je uspeo da uzvrati u trećem, dobio je taj set sa 6:3, ali nije imao snage za veliki preokret. Medvedev dobija četvrti set u kom je Alkaraz propustio nekolikoi brejk prilika da ovaj meč učini mnogo uzbudljivijim.

Medevdev će u finalu igrati protiv srpskog tenisera Novaka Đokovića.

Đoković i Medvedev su do sada odigrali 14 mečeva i skor je 9:5 za srpskog tenisera.

Njih dvojica su se sastali i 2021. u finalu US opena, a tada je slavio teniser iz Rusije.

Meč za titulu na programu je u nedelju u 22 časa po našem vremenu.