AO - Kecmanović razočarao, Čileanac mu nije dozovolio ni set!

utorak 17.01.2023.
08:12

Srbin nije imao ni brejk priliku.

EPA-EFE/YOAN VALAT

Srpski teniser Miomir Kecmanović eliminisan je u prvom kolu Australijan opena, nakon poraza od Čileanca Nikolasa Jarija od 3:0, po setovima 6:3, 6:4, 7:6(3).

Pre početka meča 27. igrač sveta Kecmanović bio je favorit protiv kvalifikanta iz Čilea koji je tek 154 na ATP listi, ali danas kao da su se uloge zamenile.

Koliko je Jari bio dominantan dokazuje činjenica da Srbinu nije dozovolio nijednu priliku za brejk.

Već u prvom servis gemu Kecmanović je dopustio brejk protivniku, a Jari ga bez problema zadržao za vođstvo od 1:0.

Baš kao i u prvom, i u drugom setu koban po našeg tenisera bio je prvi gem na njegov servis. Ponovo je Jari uspeo da napravi brejk na startu seta i kasnije sačuva stečenu prednost.

Napokon je u trećem setu Kecmanović bio siguran na početku. Nije dozovolio ni brejk priliku Čileancu. Ipak, daleko je bio srpski teniser od šanse da oduzme servis protivniku, te je o pobedniku trećeg seta, ispostaviće se i meča, odlučivao taj-brejk. U njemu se bolje snašao Jari i izborio plasman u drugu rundu.