subota 21.01.2023.
12:56

Ipak, bio je ovo sjajan turnir za Britanca.

EPA-EFE/JOEL CARRETT

Španski teniser Roberto Bautista Agut plasirao se u osminu finala Australijan opena nakon što je sa 3:1, po setovima 6:1, (7) 6:7, 6:3, 6:4, posle tri sata i 52 minuta igre, eliminisao Britanca Endija Marija.

Mari koji se takmiči sa veštačkim kukom je na ovogodišnjem turniru u Melburnu odigrao dva velika meča u pet setova i slavio protiv Matea Beretinija i Tanasija Kokinakisa, ali više nije mogao.

Agut je na startu meča bio mnogo bolji rival i dozvolio samo jedan gem britanskom teniseru u prvom setu.

U nastavku se probudio Mari i uložio poslednji atom snage kako bi se vratio u meč i uspeo je u tome. Nakon taj-brejka u kojem je spasio dve set lopte stigao je do izjednačenja.

Ipak, istrošio se Mari, te je u trećem setu Bautisti Agutu bio dovoljan jedan brejk kako bi stigao do prednosti od 2:1.

Britanac je četvrti set započeo brejkom i poveo sa 2:0, ali je već u sledećem gemu španski teniser uzvratio. Igralo se u egalu do 4:4, a onda je Mari odservirao veoma loše i sa nulom izgubio gem na svoj servis. Bautista Agut je u narednom gemu rutinski priveo meč kraju i obezbedio plasman u narednu rundu.

Protivnik Robertu Bautisti Agutu u borbi za četvrtfinale biće američki teniser Tomi Pol.