utorak 24.10.2023.
20:17

Revanš Danca.

EPA-EFE/PETER SCHNEIDER

Srpski teniser Miomir Kecmanović ispao je na startu turnira u švajcarskom Bazelu.

On je u prvom kolu eliminisan od Danca Holgera Runea rezultatom 2:1, po setovima 1:6, 7:5, 6:3, posle dva sata i dva minuta igre.

Tako se šesti teniser na svetu koga sada trenira bivši trener Novaka Đokovića Boris Beker revanširao za poraz Kecmanoviću, koji ga je prošle nedelje savladao u Stokholmu.

Odigrao je srpski teniser sjajno u prvom setu, već na startu došao do brejka i poveo sa 3:0, da bi do kraja protivniku dozvolio samo jedan gem.

Na sredini drugog seta 55. svetu Kecmanović još jednom je oduzeo servis rivala i poveo sa 4:3. Tada se činilo da je Srbin blizu novog trijumfa nad Runeom, ali je danac uzvratio ribrejkom, da bi u 12. gemu ponovo oduzeo servis našem igraču i izjednačio na 1:1 u setovima.

U trećem odlučujućem setu Runeu je za trijumf bio dovoljan jedan brejk, stigao je do njega u četvrtom gemu, poveo sa 3:1 i bez problema stigao do pobede.