Beretini posle rolerkostera izbacio Monfisa - Protiv Italijana samo Novak mogao!

utorak 25.01.2022.
15:10

Još jedan triler u pet setova.

EPA-EFE/DEAN LEWINS

Italijanski teniser Mateo Beretini plasirao se u polufinale Australijan opena pobedivši Gaela Monfisa u pet setova (6:4, 6:4, 3:6, 3:6, 6:2).

Odličan meč i prava zabava za publiku i posmatrače kraj malih ekrana pripao je Beretiniju, prvom Italijanu ikada koji se domogao mesta u polufinalu Australijan opena.

Sedmi teniser sveta je maestralno igrao u prva dva seta, iako ga je Monfis ozbiljno pritiskao, posebno u četvrtom gemu drugog seta kada je Francuz imao čak tri brejk lopte i viđeno je devet izjednačenja! Ipak, Beretini je slomio otpor rivala, ali ne za konačan trijumf.

Monfis je uspeo da se vrati, poravna, no izostala je snaga i Beretini je trijumfovao sigurnom igrom u petom setu.

Računajući njegov učinak na grend slemovima u poslednje vreme, trenutno je na skoru 21:1, a jedini poraz pretrpeo je od Novaka Đokovića u finalu Vimbldona.

Beretinijev naredni protivnik biće Rafael Nadal koji je ranije tokom dana savladao Denisa Šapovalova.