subota 18.06.2022.
18:25

Izvanredan meč našeg tenisera.

EPA-EFE/ETTORE FERRARI

Srpski teniser Filip Krajinović plasirao se u finale turnira u londonskom Kvinsu.

On je danas u drugom polufinalnom meču savladao iskusnog hrvatskog tenisera Marina Čilića sa 2:0, po setovima 6:3 i 6:3 i u nedelju će se za titulu boriti protiv Italijana Matea Beretinija!

Neće biti lako protiv odličnog italijanskog tenisera, ali Krajinović će imati ogroman motiv da konačno ''probije led'' i osvoji prvu titulu u karijeri, posle četiri poraza u finalima turnira u Hamburgu, Štokholmu, Budimpešti i Parizu.

Današnji duel Krajinovića i Čilića u Kvinsu je trajao sat i 21 minut. Sličan razvoj događaja viđen je u oba seta. Čilić se u prvom setu držao u prva četiri gema, potom Krajinović pravi brejk, pa još jedan i Hrvat više nije imao šanse za preokret.

U drugom setu, Krajinović do prvog brejka dolazi u četvrtom gemu, zatim je poveo i sa 4:1 i tu prednost nije ispuštao do kraja meča.