20:55

Miomir Kecmanović je uspeo da prevaziđe drugo kolo Vimbldona.

EPA-EFE/Sander Koning

Velika borba, pet setova i pobeda Miomira Kecmanovića u drugom kolu Vimbldona!

Savladan je 27. nosilac, Talon Grikspor iz Holandije rezultatom 4:6, 7:6 (7), 1:6, 6:2 i 6:3! Meč je trajao 2 sata i 54 minuta.

Posle nešto slabijeg prvog seta, Kecmanović je dosta popravio svoju igru i u drugom je stigao do taj brejka, kada se otišlo na odmor zbog kiše koja je prekinula susret.

Tada je Grikspor imao mini brejk prednosti, a kiša mu nije prijala, kao ni prekid, pa je Kecmanović uspeo da se vrati u susret i da izjednači rezultat.

Naredna dva seta su bila dijametralno suprotna, Grikspor je u trećem odservirao 6 asova, dobio čak 83% poena na prvi servis i spasio je svih 5 brejk lopti sa kojima se susreo, za razliku od Miomira.

U četvrtom, Miša koristi svoje šanse, imao je neverovatan procenat na svoj servis, blistao je u tom delu igre i ušlo se u peti set gde je posle igre nerava prošao u treće kolo, odnosno šesnaestinu finala.

Miomir Kecmanović će u trećoj rundi igrati protiv pobednika duela Janik Siner - Mateo Beretini.