Cicipas slomio domaćina za polufinale Rima!

petak 13.05.2022.
15:39

Maratonski prvi, i kratak drugi set.

EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

Grčki teniser Stefanos Cicipas plasirao se u polufinale mastersa u Rimu pošto je savladao Italijana Janika Sinera sa 2:0 (7:6, 6:2) u setovima.

Meč je trajao neštvo više od dva sata.

Maratonski prvi set brejkom je započeo Cicipas i poveo sa 3:0 na startu meča. Siner je uzvratio istom merom i ekspresno stigao do izjednačenja. Imao je do kraja seta Grk još jednu priliku da dođe do brejka, ali nije uspeo pa je o pobedniku prvog seta odlučivao taj-brejk. Više živaca u odlučujućem gemu imao je peti igrač sveta Cicipas, dobio taj-brejk sa 7:5 i slavio u prvom setu koji je trajao skoro sat i po.

Nakon tesno izgubljenog prvog seta igra mladog Sinera se "raspala", a to je znalački iskoristio Cicipas. Došao je do brejka u trećem gemu i poveo sa 2:1. Kod rezultata 4:2, Siner je odsvervirao katastrofalno i sa nulom "poklonio" gem Grku, kome je bio na gem od polufinala.

Imao je Siner brejk šansu i priliku da produži neizvesnost, ali je Cicipas uspeo da je spasi i zakaže duel sa Sašom Zverevim.