21:05

Bugarin napravio preokret.

EPA-EFE/JASON O'BRIEN

Posle Novaka Đokovića koji je eliminisan u drugom kolu Monte Karla od Španca Alehandra Davidovič-Fokine, dalje nije mogao ni Dušan Lajović.

Srpski teniser je večeras poražen od iskusnog Bugarina Grigora Dimitrova rezultatom 2:1, po setovima 4:6, 6:3, 6:2.

Dva sata i šest minuta trajala je njihova borba, a Lajović je bolje odigrao prvi set i dobio ga je zahvajujući brejku već u prvom gemu ovog meča.

I u drugom setu je Srbin prvi stigao do brejka, poveo je sa 3:2, ali onda se odjednom sve promenilo. Dimitrov dobija četiri uzastopna gema za izjednačenje u setovima. Lajović je došao do svoje igre početkom trećeg seta, bio je ravnopravan u prva četiri gema, ali opet je dozvolio rivalu da uđe u veliku seriju, s tim da je Dimitrov ovoga puta dobio pet gemova u nizu i od 1:2 stigao do konačnih 6:2 u trećem setu.