subota 30.04.2022.
21:15

Prvo finale u karijeri za Holgera Runea.

EPA-EFE/JOHN G. MABANGLO

Danski teniser Holger Rune plasirao se u svoje prvo ATP finale, nakon što je savladao Nemca Oskara Ote sa 2:0 u setovima (6:4, 6:4).

Osamnaestogodišnji Rune nije dobro započeo meč, iskusniji Ote vodio je sa 4:1 u prvom setu, ali je tada Danac napravio veliku seriju, osvojio narednih pet gemova i stigao do prvog seta.

Obojica tenisera lako su čuvala svoj servis u drugom setu sve do rezultata 3:3, u sedmom gemu  Rune je propustio tri brejk lopte. Ono što nije uradio, tada, mladi Danac jeste u narednom servis gemu protvnika. Načinio je brejk i stigao do pobede i plasmana u veliko finale turnira u Minhenu posle sat i po minuta igre.

Protivnik Runeu u finalu biće Holanđanin Botik van de Zandšulp, koji je ranije danas savladao našeg Miomira Kecmanovića. Obojici će ovo biti prvo ATP finale u karijeri.