Đere bio na pragu poraza, ali onda je usledio veliki preokret!

sreda 10.03.2021.
18:06

Naš teniser izborio plasman u četvrtfinale.

EPA-EFE/SRDJAN SUKI

Laslo Đere je postavljen za četvrtog nosioca na turniru u Santijagu u Čileu, a danas je opravdao ulogu favorita u osmini finala pošto je savladao Portugalca Pedra Sousu rezultatom 2:1, po setovima 5:7, 7:5, 6:3.

Meč je trajao dva sata i 23 minuta. Đere je odlično startovao u prvom setu, poveo sa 3:0, ali je potom Sousa zaigrao bolje, napravio preokret i sa dva brejka dobio prvi set rezultatom 7:5.

U drugom je Sousa bio pred pobedom, pošto je napravio brejk za vođstvo od 5:4 i servirao je za trijumf. Ali, Đere je bio najbolji kada je to bilo najteže. Dobio je naredna tri gema, dva na servis rivala i stigao do izjednačenja u setovima.

U trećem, odlučujućem, presudio je brejk koji je Đere napravio u šestom gemu i tu prednost zadržao je do kraja meča.

U četvrtfinalu, Đere će se sastati sa boljim iz duela Tijafo - Banjis.