22:00

Mogao je barem da uvede meč u treći set.

EPA-EFE/Anders Wiklund

Srpski teniser Laslo Đere poražen je u osmini finala turnira u Stokhlomu.

Đere je sa 2:0, po setovima 6:2, 7:6 (2) izgubio od Amerikanca Tomija Pola, u meču koji je trajao tačno 100 minuta.

Loše je započeo meč naš teniser, dozvolio 13. na svetu Polu da mu odmah oduzme servis i povede sa 3:0. Do kraja prvog seta Amerikanac je napravio još jedan brejk i slavio sa 6:2.

Mnogo neizvesnije bilo je u drugom setu. Brejkova nije bilo sve do rezultata 5:5 kada je 113. igrač planete Đere po prvi put u meču stigao do brejka, poveo sa 6:5 i servirao da izjednači. Ipak, Pol je odmah uzvratio ribrejkom i oveo drugi set u taj-brejk u kojem je slavio sa ubedljivih 7:2 i plasirao se u četvrtfinale.

Tamo će mu rival biti bolji iz meča između našeg Miomira Kecmanovića i Čileanca Nikolasa Đarija.