Đere u maratonu ispao od 212. na svetu na startu Vimbldona!

sreda 03.07.2024.
18:00

Laslo Đere ispao...

EPA-EFE/TOLGA AKMEN

Srpski teniser Laslo Đere ispao je na startu Vimbldona pošto je danas u pet setova od njega bolji bio Luk Puj.

Laslo Đere je vodio u dva navrata, ali je 212. teniser svega dobio četvrti i peti seti i prošao u narednu rundu sa ukupnih 6:3, 6:7, 6:3, 3:6, 1:6.

Današnji program kasnio je i potom je prekidan zbog kiše. Inače, Đere je ovaj meč počeo u utorak i prekinut je zbog mraka pri rezultatu 1:1 u setovima.

Đere je dobio prvi set 6:3, ali je potom u drugom izgubio u taj-brejku, iako je u drugom setu vodio i 3:0 i potom 5:2, Puj je uspeo da se vrati i izjednači na 1:1.

Đere je i u trećem setu igrao dobro, uzeo je čak tri brejka i rutinski poveo sa 1:2, ali tada je došlo do velikog pada u njegovoj igri.

Đere je u četvrtom i petom setu osvojio samo četiri gema. Četvrti set je izgubio 6:3, a veliku šansu da se vrati propustio je u sedmom gemu kada je propustio dve gem lopte da vrati brejk.

Nakon što je Luj izjednačio na 2:2 u setovima u odlučujućem je počistio Đerea sa 6:1 i zasluženo prošao dalje.