21:13

Laslo blista u Londonu.

Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Srpski teniser Laslo Đere ostvario je najeveći uspeh na Vimbldonu u dosadašnjoj karijeri.

On je danas sa 3:1, po setovima 3:6, 6:3, 7:6 (5), 6:3, za dva sata i 59 minuta savladao Amerikanca Bena Šeltona i po prvi put se plasirao u treće kolo turnira u Londonu.

Nakon što je sinoć naš teniser savladao Amerikanca Bena Šeltona sa 3:1, ponovo je Đere identičnim rezultatom bio koban po Amerikanca, ovoga puta 36. igrača sveta Šeltona.

Nije počeo meč onako kako je Đere planirao. Šelton je stigao do brejka u osmom gemu i osovjio prvi set.

Ipak, to ni malo nije poremetilo srpskog tenisera. Đere je po prvi put na meču oduzeo servis rivalu u drugom gemu drugog seta, ali je Šelton uzvratio ribrejkom. Ključan za Đereovo osvajanje drugog seta i izjednačenje bio je šesti gem u kojem je srpski teniser još jednom oduzeo servis rivalu i sjajno odsverio do kraja seta.

U trećem setu nije bilo brejka, te je o pobedniku odlučio taj-brejk u kojem se bolje snašao Đere i poveo sa 2:1.

Nakon preokreta Đere je dobio dodatno samopuzdanje i nastavio da servira sjajno. Nije imao Šelton nikakvu šansu da mu oduzme servis, a naš teniser je brejkom u šestom gemu trasirao put ka velikoj pobedi.

Protivnik Lasla Đerea u trećem kolu biće bolji iz meča između Britanca Endija Mareja i Grka Stefanosa Cicipasa koji je u toku.