sreda 14.09.2022.
19:21

Šteta.

EPA-EFE/Kai Forsterling

Španija je povela sa 1:0 protiv Srbije u prvom kolu grupe "B" Dejvis kupa koji se igra u Malagi.

Prvi poen domaćinu doneo je Albert Ramos-Vinjolas nakon preokreta i pobede nad Laslom Đereom sa 2:1, po setovima 2:6, 7:6 (5), 7:5. Meč je trajao nešto manje od tri časa.

Sjajno je ušao u meč Đere, došao do dva brejka i ubedljivo osvojio prvi set.

Nakon gotovo perfektnog prvog seta, Đere je slabije započeo naredni i dozvolio Ramosu-Vinjolasu da mu oduzme servis već na startu. Ipak, već u narednom gemu naš igrač je uzvratio istom merom, tako je o pobedniku drugog seta odlučivao taj-brejk u kojem se nažalost bolje snašao španski teniser i odveo meč u treći, odlučujući set.

Sve je počelo odlično za Đerea, srpski igrač stigao je do ranog brejka i ubedljivog vođstva od 3:0 na polovini seta, ali je olako dozvolio Špancu uzvrati istom merom i stigne do izjednačenja.

Obojica igrača bila su sigurna na svoj servis sve do rezultata 5:5 kada je nažalost Đere popustio, izgubio gem na svoj servis i tako propustio priliku da Srbiji donese prvi bod protiv Španije.

U narednom meču dana sastaju se Filip Krajinović i Robert Bautista-Agut.

Pored Srbije i Španije u grupi "B" nalaze se Kanada i Južna Koreja.