sreda 22.02.2023.
20:51

Sjajna pobeda Britanca.

EPA-EFE/LUKAS COCH

Britanski teniser Endi Mari savladao je Nemca Aleksandra Zvereva sa 2:1, po setovima  7:6(5), 2:6, 7:5, i plasirao se u četvrtfinale turnira u Dohi. Meč je trajao čak tri sata i četiri minuta.

Još jednom je 35-godišnji Mari potvrdio je ove godine "kralj maratona". Nakon što je na Australijan openu slavio u dva meča odigrana u pet setova, slično je bilo i večeras, mada se u Dohi igra u maksimalna tri seta.

U prvom setu obojica tenisera izgubili po dva gema na svoj servis, te je pobedniku odlučio taj-brejk u kojem se bolje snašao nekadašnji grend slem šampion.

Drugi set bio je potpuno druga priča. Zverev koji je zbog povrede i slabijih rezultata pao na 16. poziciju na ATP listi odigrao je sjajno, napravio dva brejka i stigao do izjednačenja.

O četvrtfinalisti je odlučivao treći set u kojem brejka nije bilo sve do 13. gema, kada je Mari iskoristio prvu priliku i poveo sa 6:5. Servirao je Britanac za trijumf u narednom gemu, iskoristio drugu meč loptu i pokazao da se nalazi u sjajnoj formi.

Protivnik 70. na svetu Mariju u četvrtfinalu biće Francuz Alekandre Miler, trenutno 170. igrač na ATP listi.