Dok Srbi slave, "Dejli mejl" prozvao Novaka, a ko to poziva na bojkot!?

Autor: Aleksandar Golubović
utorak 04.01.2022.
14:00
Izvor: Sportske.net

Strašno.

Beta/AP Photo/Luca Bruno
Beta/AP Photo/Luca Bruno

Povezane vesti

Odluka Australijan opena da Novaku Đokoviću dodeli "medicinsko izuzeće" nije naišla na oduševljenje celog sveta, što je i razumljivo imajući u vidu kakav tretman na Zapadu ima prvi teniser.

Danas se posebno istakao "Dejli mejl" koji je u naslovu da će Đoković igrati na Australijan openu iskoristio popularan termin "antivakser", kako bi izrazio gnušanje zbog odluke iz Melburna.

Tačan naslov poznatog britanskog lista glasi: "Antivakser broj 1 na svetu Novak Đoković leti na Australijan open i igraće tamo, uprkos pravilima zabrane za nevakcinisane igrače, koristeći rupu za medicinsko izuzeće".

Pre nego što je Đoković objavio na Instagramu da putuje u Australiju, a potom i stigla potvrda iz Melburna, organizatori Austalijan opena na čelu sa Krejgom Tajlijem već su poručili da su neki teniseri dobili "izuzeće" i da su iskoristili da mogućnost da im se ne otkrije indentitet.

To ipak nije bilo dovoljno da se uperi prst i na druge, već samo na Novaka, a zatim su otišli korak dalje i preneli reakcije sa Tvitera ljudi koji pozivaju na bojkot turnira zbog ovakve odluke.

Prvi Grend slem u sezoni igra se od 17. januara i trajaće do kraja meseca, a Novak na njemu ima priliku da postane dvocifren po broju trofeja u Melburnu, ali i postane rekorder po broju četiri najvažnije titule.


Ne propustite

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke