Novak je šampion Beograda, 83. titula!

subota 29.05.2021.
15:39

Novak Đoković je uspeo da slavi u finalu Serbia opena i na taj način da stigne do nove titule.

Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Nije Đoković igrao najbolje moguće, ali je dokazao klasu što je bilo sasvim dovoljno da osvoji svoj novi turnir u karijeri.

Najbolji svetski teniser je slavio protiv Aleksa Molčana iz Slovačke rezultatom 6:4 i 6:3.

Ovo je 83. titula u karijeri za Novaka Đokovića.

Slab prvi servis Novaka Đokovića u prvom setu, svega 44% ubačenih, a od toga je dobio samo šest poena, što odavno nije viđeno. Ipak, i pored toga je dobio set zahvaljujući poenima koji su došli u pravom trenutku, uzeo je čak četiri brejka protivniku.

Servis daleko bolji u nastavku, lagano je Novak dobijao gemove na svoj servis, ali je i ovoga puta naišao na otpor protivnika koji je takođe uspevao da održava ravnotežu.

Ipak, Novak pravi korak ka pobedi u šestom gemu drugog seta kada je uzeo brejk iako je bilo 40:0 za Molčana. U narednom je Molčan imao dve brejk lopte, iskoristio drugu za 4:3 za Novaka, srpski teniser je propustio veliku šansu.

Ipak, dobio je dva naredna gema, kaznio igranje protivnika i bez velikih problema rešio meč u svoju korist.

Sjajna priprema za Rolan Garos i nadamo se 84. trofeju u njegovoj karijeri.