Đoković: "Nemam vremena da razmišljam o penziji"
Novak je bio sjajan na startu Australijan opena.
Povezane vesti
Najbolji teniser sveta svih vremena Novak Đoković savladao je Španca Pedra Martinesa i plasirao se u drugo kolo Australijan opena.
Odigrao je fantastičan meč Đoković i nije dopustio 71. teniseru sveta nikakvu priliku da ga ugrozi, a njegov naredni rival biće Italijan Frančesko Maestreli.
Nakon meča Novak je bio pun utisaka.
"Uvek je lepo vratiti se ovde na moj omiljeni teren koji mi je toliko mnogo pružio. Godinama unazad ovo je moj omiljeni teren. Hvala vam što ste bili uz mene, nadam se da ste uživali“, započeo je Đoković.
Srbinu je ovo bila jubilarna 100. pobeda na Australijan openu, turniru koji je osvajao rekordnih 10 puta.
"Šta da kažem, lepo je kada imate stotke u svom životu. Uvek se trudim da dajem maksimum, a ovo mi daje dodatnu motivaciju. Da bih mogao da kreiram istoriju moram biti inspirisan. Zadovoljan sam što je u mojoj karijeri učestvovalo toliko velikih ljudi. Trudio sam se da ne sagorim brzo, to se isplaćuje. Zato i moja karijera traje ovoliko dugo“, otrkio je tajnu Đoković, koji je svoj prvi meč u Melburnu odigrao protiv Rusa Marata Safina davne 2005. godine.
"Sećam se tog momenta. Pre meča sam se ošišao, a to je bilo impresivno. Prvo moje iskustvo na jednom grend slem turniru. To je bio unikatan osećaj. Bilo je i nezaboravnih finala, posebno ono protiv Rafe 2012. godine“, prisetio se Novak.
Neizostavno je bilo i pitanje o odlasku u penziju.
"Mnogo razmišljam o godinama koje dolaze, jer se kraj približava i morate o tome da razmišljate. Opet, sa druge strane nemam toliko vremena da razmišljam o penziji sve dok igram na visokom nivou. Nemate vremena za druga razmišljanja, samo se pripremate za mečeve i ne dozvoljavate sebi da razmišljate o kraju“, jasan je bio Đoković, koji je istakao da je imao vremena da se dobro pripremi za prvi grend slem u godini.
"Ovo je moj najkvaliteniji teniski turnir u poređenju sa svim ostalima. Uvek je izazov kada ste na samom početku i startujete ga na ovakav način. Potrebno je dobiti prave signale. Imao sam nekoliko meseci pauze da se spremim za novi početak“, zaključio je on.
0 Komentara