Đoković pred AO: "Nema potrebe za tom diskusijom.."

Autor: Lazar Nikolić
subota 17.01.2026.
13:15
Izvor: Sportske.net

A tema je zaista "izlizana".

AP Photo/Thanassis Stavrakis
AP Photo/Thanassis Stavrakis

Povezane vesti

U noći između subote i nedelje po srpskom vremenu počinje ovogodišnje izdanje Australijan opena.

Prvi grend slem u godini doneo je najviše uspeha najvećem teniseru svih vremena Novaku Đokoviću, koji je rekordnih deset puta osvajao titulu u Melburnu.

Srbin sada ima 38 godina, a mediji ga uporno "šalju u penziju", iako je Đoković i u ovom trenutku jedan od najboljih igrača na planeti i pretendent za osvajanje 25. grend slema u karijeri.

"Često me pitaju kada će da dođe kraj za mene, ali još ne razmišljam o tome, tu sam i takmičim se. Kada mi to sazri u glavi, podeliću to s vama, i onda možemo da pričamo o oproštajnoj turneji, ali sada sam i dalje broj četiri na svetu, takmičim se sa najboljima na svetu, nema potrebe za tom diskusijom", jasan je Đoković pred start Australijan opena.

Đokovićeva karijera najbolja je u istoriji tenisa i jedna od najboljih uopšte u sportu.

"Neki sportisti žale za time što možda nisu ostvarili neki cilj, ali veliki je broj onih sportista, barem onih koje sam ja slušao, koji cene ono što su uradili. Sve je stvar lične perspektive. Ja sam poslednji koji bi trebalo da se žali, oborio sam manje-više svaki rekord, zahvalan sam tenisu na prilici da živim san, putujem svetom… Uspesi su najveći motiv i zvezda vodilja, ali nije to jedino, interakcija s ljudima, ljubav prema igri, adrenalin kad se izlazi na teren, to je kao droga, mislim da se i mnogi drugi sportisti slažu s time", ističe Srbin.

Novak Đoković svoj put ka novom trofeju u Australiji započinje protiv Španca Pedra Martineza u ponedeljak ujutru oko 11 sati po srpskom vremenu na "Rod Lejver Areni".

Ne propustite

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke